O grilech Weber

Rádi grilujete? Jen na to pomyslete...modrá obloha, parta skvělých přátel, praskání dřevěného uhlí, jemný dým nasáklý vůní šťavnatého masa a čerstvé zeleniny...A teď k tomu přidejte gril Weber a intenzita všech požitků se zdvojnásobí.

Tak už střádáte plány na víkend?

S grilem od Weberu budete grilování doslova milovat! Tyto grily jsou totiž synonymem inovace, precizní kvality a skvělých žážitků z grilování.

Image 0

Jak to všechno začalo?

Pan Goerge Stephen měl rád grilování stejně jako vy. Štvali ho však cihlové nebo plechové grily, kde se maso připalovalo, bylo špinavé od létajících uhlíků a navíc si tento gril nemohl vzít s sebou na víkend s přáteli.

Hledal ideální řešení, které nakonec vzniklo během plachtění při pohledu na kovovou bóji. Tu rozpůlil, ke spodní části přivařil nohy a použil jí jako kotel. Horní část naopak využil jako poklop grilu.

V roce 1952 tak vznikl prototyp kotlového grilu, který dal podobu dnešním moderním grilům a způsobil revoluci v celosvětové kultuře grilování.

Image 1

Originální grilovací systém Weber

Grily Weber umožňují perfektní grilování a to především díky uzavíratelnému systému, který vytváří ideální teplotu pro grilování. V horní a dolní části grilu je možné regulovat cirkulaci vzduchu pro dosažení optimálních tepelných podmínek.

Přikrytí grilu poklopem umožňuje využít gril dvěma způsoby. Buď můžeme klasicky grilovat nebo gril použít jako horkovzdušnou troubu a to díky proudění horkého vzduchu pod poklopem.

Nic nám tedy nebrání ogrilovat lahodné steaky a následně na grilu upéct jako přílohu domácí chléb nebo buchtu jako dezert.

Image 2

Doplňky ke grilům Weber

Weber není pouze gril. Díky široké nabídce příslušenství si z něho můžete udělat multifunkční přenosnou kuchyni. S jedním grilem tak vykouzlíte stovky různých receptů.

Stačí jeden gril a můžete připravit zleninové přílohy, vajíčka, bramboráky i palačinky. S použitím dalšího příslušenství si můžeme připravit lahodnou tenkou pizzu. Dokoupením otáčecího systému můžete grilovat i kýtu či celá kuřata.

Image 3

Druhy grilů Weber

Grily Weber můžeme rozdělit do tří hlavních kategorií:

  • Grily na dřevěné uhlí či brikety, tedy klasické kotlové grily. Mají kompaktní rozměry, chuť grilovaných pokrmů je provoněná kouřem dřevěného uhlí. Příprava a údržba grilu je zde náročnější, ale chuť skvělých pokrmů vám to vynahradí.
  • Plynové grily jsou jednoduché na údržbu a samotné grilování je otázkou několika minut. Jsou méně vhodné na převážení, jelikož ke každému grilu musíte mít ještě plynovou bombu.
  • Elektrické grily. Ne ve všech podmínkách si můžeme dovolit rozdělávat oheň. Z tohoto důvodu Weber vyrábí i grily elektrické, případně plynové. Tyto grily mají také poklop a funkčně splňují veškeré nároky grilů na dřevěné uhlí. Jejich výhodou je téměř okamžitá možnost využítí, jednoduchá údržba a žádný kouř. S těmito grily tedy můžete grilovat i na balkóně v bytovém domě.

Proč pořídit gril Weber?

  • Grilovací systém - možnost použít jako gril i troubu
  • Široká nabídka příslušenství, která z grilu udělá přenosnou kuchyni
  • Až 10 let záruka
  • Vyšší pořizovací cena, která se však promítne v dlouhé životnosti grilu
  • Jednička na trhu
  • Vysoká kvalita materiálů a zpracování
  • Neustálé inovace
Image 4

Prodej grilů Weber Hradec Králové

Pokud uvažujete nad koupí nového grilu a chcete zažít jedinečné chvíle při grilování, Weber je sázka na jistotu. Ačkoli pořizovací cena je mírně vyšší, nebudete této částky litovat. Gril se vám odvděčí svou kvalitou, širokými možnostmi použití a nezapomenutelnými gastronomickými zážitky.

Zahradní-grily.com je certifikovaný e-shop a kamenná prodejna grilů Weber. Vybrané modely grilů máme vystavené přímo na prodejně v Hradci Králové. Pokud stále váháte, jaký gril vybrat, zastavte se a rádi vám poradíme.