DELLINGER nůž karambit zavírací Tueur VG-10 Damascus Maple
  • Doprava zdarma
Nože zavírací

DELLINGER nůž karambit zavírací Tueur VG-10 Damascus Maple

Kód: K-H230

Tento exklusivní malý zavírací nůž má velmi ostré řezné jádro z japonské oceli vg-10, které je vloženo mezi 66 vrstev 2 nerezových damascénských ocelí SS316 (damascus steel), které zajišťují mimořádnou odolnost a houževnatost. Čepel tohoto nože prochází kalením ve velmi přesných vakuových pecích (vacuum heat treatment). Každý nůž je ručně broušený a při tvrdosti okolo 61 HRC dosahuje mimořádné až extrémní ostrosti. Karambit je tradiční nůž, který se využívá v asijských kulturách, zejména v Indonésii, Malajsii a na Filipínách. Tvar karambitu je charakteristický svým zakřiveným ostřím, které připomíná dráp tygra nebo dravce. Karambit má obvykle krátkou čepel, která může být jedno nebo oboustranně ostřená. V závislosti na použití a stylu karambitu může mít různé typy rukojetí, včetně rukojetí s prsty, které poskytují lepší kontrolu a stabilitu při používání nože. Karambit se používá pro různé účely, včetně boje, řezání a řezání provazů, ale také jako zemědělský a lovecký nástroj. V bojovém umění je karambit považován za zbraně se zvláštním účelem a používá se při sebeobraně nebo útocích na soupeře. V dnešní době je karambit velmi populární jako součást výbavy těch, kteří se zajímají o bojová umění, bezpečnostní služby a vojenské jednotky. Pokud plánujete pořídit si karambit, doporučuji, abyste si pečlivě vybrali kvalitní značkový produkt od renomovaného výrobce, abyste se ujistili, že dostanete nůž s dobrými vlastnostmi a bezpečnostními funkcemi, které potřebujete. Liner Lock je mechanismus uzamykání nože, který se používá u zavíracích nožů. Jedná se o typ uzamykání, který umožňuje pevné uchycení čepele v otevřené poloze pomocí vnitřního blokovacího mechanismu, který se aktivuje při otevření nože. Tento mechanismus je vyroben z kovového proužku, který se nachází na vnitřní straně rukojeti nože a blokuje čepel v otevřené poloze, aby se zabránilo náhodnému zavření nože během používání. Když chcete nožem pracovat dál, stačí stisknout blokovací prvek a nožem se dále pracuje, dokud ho nepřetlačíte a není opět uzamčen. Liner Lock je velmi oblíbeným mechanismem uzamykání nožů a používá se v mnoha typech nožů. Délka celkem otevřený: 180 mm Čepel délka: 70 mm Váha: 130 g

celý popis

E-shop: 3 dny
3 499 Kč

Vladimír Kulhánek
603 531 370

Vám pomůže s výběrem

Tento exklusivní malý zavírací nůž má velmi ostré řezné jádro z japonské oceli vg-10, které je vloženo mezi 66 vrstev 2 nerezových damascénských ocelí SS316 (damascus steel), které zajišťují mimořádnou odolnost a houževnatost. Čepel tohoto nože prochází kalením ve velmi přesných vakuových pecích (vacuum heat treatment). Každý nůž je ručně broušený a při tvrdosti okolo 61 HRC dosahuje mimořádné až extrémní ostrosti.
Karambit je tradiční nůž, který se využívá v asijských kulturách, zejména v Indonésii, Malajsii a na Filipínách. Tvar karambitu je charakteristický svým zakřiveným ostřím, které připomíná dráp tygra nebo dravce. Karambit má obvykle krátkou čepel, která může být jedno nebo oboustranně ostřená. V závislosti na použití a stylu karambitu může mít různé typy rukojetí, včetně rukojetí s prsty, které poskytují lepší kontrolu a stabilitu při používání nože. Karambit se používá pro různé účely, včetně boje, řezání a řezání provazů, ale také jako zemědělský a lovecký nástroj. V bojovém umění je karambit považován za zbraně se zvláštním účelem a používá se při sebeobraně nebo útocích na soupeře. V dnešní době je karambit velmi populární jako součást výbavy těch, kteří se zajímají o bojová umění, bezpečnostní služby a vojenské jednotky. Pokud plánujete pořídit si karambit, doporučuji, abyste si pečlivě vybrali kvalitní značkový produkt od renomovaného výrobce, abyste se ujistili, že dostanete nůž s dobrými vlastnostmi a bezpečnostními funkcemi, které potřebujete.
Liner Lock je mechanismus uzamykání nože, který se používá u zavíracích nožů. Jedná se o typ uzamykání, který umožňuje pevné uchycení čepele v otevřené poloze pomocí vnitřního blokovacího mechanismu, který se aktivuje při otevření nože. Tento mechanismus je vyroben z kovového proužku, který se nachází na vnitřní straně rukojeti nože a blokuje čepel v otevřené poloze, aby se zabránilo náhodnému zavření nože během používání. Když chcete nožem pracovat dál, stačí stisknout blokovací prvek a nožem se dále pracuje, dokud ho nepřetlačíte a není opět uzamčen. Liner Lock je velmi oblíbeným mechanismem uzamykání nožů a používá se v mnoha typech nožů.

  • Délka celkem otevřený: 180 mm
  • Čepel délka: 70 mm
  • Váha: 130 g

Dellinger

Dellinger Cutlery bylo založeno jednotlivci s vášní a láskou k nožům. Naše láska k nožům překonala význam slova vášeň - výroba a prodej krásných nožů je součástí toho - co a  kdo jsme. Naše láska a vášeň je vtlačena do designu a tvaru každého nože. To je důvod, proč jsme se rozhodli představit kreativní a zajímavé styly nožů, které jsou ručně vyráběny právě pro Vás. Pravá damascénská ocel je známá svou velkou krásou, neuvěřitelnou silou a schopností udržet ostré hrany. Vzorek se vytváří z postupného překládání a kování dvou, nebo více různých druhů oceli dohromady. Díky tomu je čepel silná, avšak flexibilní. Používáme naše ruce, abychom vytvořili věci, které budou žít a mohly vyprávět svůj příběh. Každá věc, kterou vytváříme, se rodí z energie, lásky a péče řemeslníků. Damascénská ocel je známa nejen pro tento intenzivní proces a krásný design, ale i pro svou bohatou historii, která ji obklopuje. Tímto se z Vašeho nože stává mnohem více. Je to jedinečné, originální a nezaměnitelné umělecké dílo. Historie říká, že damascénská ocel byla známa od počátku 4. století, během doby Alexandra Velikého. Umění výroby štítů a zbraní z damascénské oceli bylo velmi utajované a nedostupné.
Legendy z těchto dob vypráví o mečích z damascénské oceli, které byly tak ostré, že přesekly hedvábné tkaniny v letu. Bohužel, v důsledku utajování procesu kování damascénské oceli, bylo tajemství ztraceno kolem roku 1750 nl a nikdy nebylo úplně znovu objeveno. Mnoho řemeslníků dnes tvrdí, že znovu objevili starodávný proces výroby legendární damascénské oceli - nicméně, nedostatek důkazů činí tato tvrzení nedůvěryhodnými.

Délka čepele 70 mm
Hmotnost 130 g
Záruka 2
Značka Dellinger
Délka nože 180 mm