DELLINGER nůž Spirit of Munro - Star Dust - limited edition
 • Doprava zdarma
Nože zavírací

DELLINGER nůž Spirit of Munro - Star Dust - limited edition

Kód: K-H162

Tato limitovaná série vznikla díky skvělému filmu V zajetí rychlosti s Anthony Hopkinsem. Tento výjimečný nůž vznikl jako pocta muži, který zřejmě nejvíce proslavil motocykly Indian a celý svůj život strávil jeho vylepšováním a zdokonalováním. Novozélanďan Burt Munro v roce 1967 ve svých 76 letech, s nemocným srdcem a na 45 let starém motocyklu dosáhl na solné pláni v Bonneville světového rekordu 184 mil za hodinu, což je cca 300 km/h - proto série o 300 kusech. Tento rekord dodnes nebyl překonán. Velké poděkování patří Václavu Urbanovi, příznivci značky Indian, který využil svých vazeb na syna pana Munroa - Johna. Díky němu jsme získali laskavé svolení k využití značky Indian a podpisu samotného Burta Munroa. Tím velmi děkujeme i panu Johnovi. Čepel je vyrobená z překládané damaškové oceli, 110 vrstev oceli 9Cr18MoV, jejíž vzor připomíná hvězdný prach – odtud tedy jméno nože - Star Dust. Otevírání zajišťuje vyskakovací „Flipper“, který je na keramickém ložisku doplněný titanovými podložkami. Nůž se tedy snadno ovládá jednou rukou. Rukojeť je ze speciálního červeného dřeva Redwood a zdobí ji legendární číslo 35. Pouzdro je vyrobeno z kvalitní hovězí kůže. Svoji motorkářskou bundu či vestu můžete ozdobit kovovým pinem (odznakem) s číslem nože nebo nášivkou, kterou můžete buď přišít nebo nažehlit. Dárková krabička je vyrobena z palisandrového dřeva Rosewood. Čepel z nerezové oceli 9Cr18MoV Rukojeť z červeného dřeva (Redwood) Certifikát pravosti Pouzdro z kvalitní kůže Kovový odznak a nášivka na bundu či vestu Dárková krabička z palisandrového dřeva Rosewood Délka v otevřeném stavu: 240 mm Délka v zavřeném stavu: 140 mm Délka ostří: 100 mm Hmotnost: 150 g

celý popis

E-shop: 3 dny
8 999 Kč

Vladimír Kulhánek
603 531 370

Vám pomůže s výběrem

Tato limitovaná série vznikla díky skvělému filmu V zajetí rychlosti s Anthony Hopkinsem. Tento výjimečný nůž vznikl jako pocta muži, který zřejmě nejvíce proslavil motocykly Indian a celý svůj život strávil jeho vylepšováním a zdokonalováním. Novozélanďan Burt Munro v roce 1967 ve svých 76 letech, s nemocným srdcem a na 45 let starém motocyklu dosáhl na solné pláni v Bonneville světového rekordu 184 mil za hodinu, což je cca 300 km/h - proto série o 300 kusech. Tento rekord dodnes nebyl překonán.

Velké poděkování patří Václavu Urbanovi, příznivci značky Indian, který využil svých vazeb na syna pana Munroa - Johna. Díky němu jsme získali laskavé svolení k využití značky Indian a podpisu samotného Burta Munroa. Tím velmi děkujeme i panu Johnovi.

Čepel je vyrobená z překládané damaškové oceli, 110 vrstev oceli 9Cr18MoV, jejíž vzor připomíná hvězdný prach – odtud tedy jméno nože - Star Dust. Otevírání zajišťuje vyskakovací „Flipper“, který je na keramickém ložisku doplněný titanovými podložkami. Nůž se tedy snadno ovládá jednou rukou.
Rukojeť je ze speciálního červeného dřeva Redwood a zdobí ji legendární číslo 35.
Pouzdro je vyrobeno z kvalitní hovězí kůže.
Svoji motorkářskou bundu či vestu můžete ozdobit kovovým pinem (odznakem) s číslem nože nebo nášivkou, kterou můžete buď přišít nebo nažehlit.
Dárková krabička je vyrobena z palisandrového dřeva Rosewood.

 • Čepel z nerezové oceli 9Cr18MoV
 • Rukojeť z červeného dřeva (Redwood)
 • Certifikát pravosti
 • Pouzdro z kvalitní kůže
 • Kovový odznak a nášivka na bundu či vestu
 • Dárková krabička z palisandrového dřeva Rosewood
 • Délka v otevřeném stavu: 240 mm
 • Délka v zavřeném stavu: 140 mm
 • Délka ostří: 100 mm
 • Hmotnost: 150 g

Dellinger

Dellinger Cutlery bylo založeno jednotlivci s vášní a láskou k nožům. Naše láska k nožům překonala význam slova vášeň - výroba a prodej krásných nožů je součástí toho - co a  kdo jsme. Naše láska a vášeň je vtlačena do designu a tvaru každého nože. To je důvod, proč jsme se rozhodli představit kreativní a zajímavé styly nožů, které jsou ručně vyráběny právě pro Vás. Pravá damascénská ocel je známá svou velkou krásou, neuvěřitelnou silou a schopností udržet ostré hrany. Vzorek se vytváří z postupného překládání a kování dvou, nebo více různých druhů oceli dohromady. Díky tomu je čepel silná, avšak flexibilní. Používáme naše ruce, abychom vytvořili věci, které budou žít a mohly vyprávět svůj příběh. Každá věc, kterou vytváříme, se rodí z energie, lásky a péče řemeslníků. Damascénská ocel je známa nejen pro tento intenzivní proces a krásný design, ale i pro svou bohatou historii, která ji obklopuje. Tímto se z Vašeho nože stává mnohem více. Je to jedinečné, originální a nezaměnitelné umělecké dílo. Historie říká, že damascénská ocel byla známa od počátku 4. století, během doby Alexandra Velikého. Umění výroby štítů a zbraní z damascénské oceli bylo velmi utajované a nedostupné.
Legendy z těchto dob vypráví o mečích z damascénské oceli, které byly tak ostré, že přesekly hedvábné tkaniny v letu. Bohužel, v důsledku utajování procesu kování damascénské oceli, bylo tajemství ztraceno kolem roku 1750 nl a nikdy nebylo úplně znovu objeveno. Mnoho řemeslníků dnes tvrdí, že znovu objevili starodávný proces výroby legendární damascénské oceli - nicméně, nedostatek důkazů činí tato tvrzení nedůvěryhodnými.

Čepel ocel 9Cr18MoV
Délka čepele 100 mm
Balení Dárková krabička z palisandrového dřeva Rosewood
Délka nože 240 mm
Střenka Rukojeť z červeného dřeva (Redwood)
Záruka 2
Značka Dellinger
Hmotnost 150 g